AKCE
  TESTY FUNKCE PÁTEŘE

  AŤ UŽ ZÁDA NEBOLÍ
  SPRÁVNÉ POHYBOVÉ NÁVYKY

  ZÁKLADNÍ REHABILITACE PÁTEŘE
  CVIKY NA PÁTEŘ

  CVIČENÍ DLE MOJŽÍŠOVÉ
  PRÁCE S DECHEM
  PĚT TIBEŤANŮ
  
PŘÍRODNÍ STRAVA
  CENÍK

SAUNA

Zázraky infračervené sauny

Infračervená sauna je vynikající preventivní a léčebné zařízení nové generace, které má na lidské tělo pozitivní účinky. Záření je neviditelné a tělo infračervené světlo vnímá jako teplo. K intenzivnímu pocení tak dochází již při teplotě okolo 50°C.

 

 

 
Nervový systém

Pobyt v infračervené sauně má uklidňující účinek na nervový systém, což eliminuje nespavost, stres, úzkost a nervozitu.

Celulitida

Celulitida se skládá z vody, tukových usazenin a odpadů tělesných procesů. Je uložena pod vrstvami kůže, což vede k významným kosmetických problémům. Hluboké prohřátí tkání a následné pocení pomáhá odbourávat tyto vodní a tukové usazeniny, které se vyloučí ve formě potu. Používání infrasauny urychluje jakýkoliv program proti celulitidě.

Toxické látky

Nikdy předtím v historii nebyl člověk vystaven tolika toxickým látkám jako nyní .Toxické kovy jsou závažným problémem moderní civilizace zdraví Škodlivé látky olovo, kadmium, měď, zinek, rtuť a další kovy se uvolňují do atmosféry, vody i do potravin. Dostávají se do našich těl a stávají se příčinou špatného zdraví, nemoci, zvýšené únavě a vedou k předčasnému stárnutí.

Pocení je přirozený proces očisty těla, ale v reálném životě je pomalý, zesiluje pouze během cvičení. Pot vyprodukovaný teplem infrasauny obsahuje 5 - 6x více toxinů, tuku a nečistot než obyčejný pot. Na rozdíl od běžné sauny je výdej potu v infrakabině minimálně dvojnásobný a vyloučí se jím 3-7 krát vyšší množství ve vodě nerozpustných látek.

Zatímco jeden litr potu vyprodukovaný saunováním v klasické sauně obsahuje přibližně 95 – 97% vody, u potu z infrasauny je to jen 80 – 85% a zbylých 15 - 20% tvoří převážně nežádoucí látky . Navíc vědecké studie ukazují, že pravidelným saunováním se tak můžete zbavit škodlivých látek jako jsou např. metabolický odpad, toxiny, tuk, těžké kovy, alkohol, nikotin, toxiny vázané na tuk, čpavek , cholesterol a nadbytečné fyziologické minerály. Německý vědec Dr. Ernst konstatoval, že se u profesionálních maratónců a běžců nevyskytuje rakovina. Sportovci při cvičení pravidelně vypotí rakovinotvorné prvky z těla. On a jiní vědci doporučují jako prevenci onemocnění pocení alespoň jednou denně.

U starších lidí

S věkem metabolismus klesá. Fyzická aktivita se snižuje u většiny starších lidí. Méně pohybu znamená zvýšení hromadění toxinů v těle, které zvyšuje riziko různých onemocnění. Infrasaunu, může použít většina starších lidí. Infračervené světlo je součástí slunečního světla, před kterým se nemusí pokožka chránit ochranným krémem, na rozdíl od nebezpečného ultrafialového záření. Infračervené teplo je přínosné pro všechny živé věci.

U novorozenců v nemocnicích začaly používat infračervené teplo před více než 30 lety.


Intenzita a frekvence saunování

Většina lidí používá saunu 15-30 minut téměř každý den. Intenzivní potící kúru lze aplikovat 1-2x týdně. Při zhruba půlhodinovém pobytu je třeba průběžně doplňovat tekutiny z důvodu urychlení látkové výměny. Optimální saunování v infrakabině je vsedě. Doporučuje se použít tři ručníky - na jednom se sedí, druhý je určen pod nohy a třetí ke stírání potu. Sprcha se aplikuje před použitím sauny i po jejím použití. Infrasaunu je ideální kombinovat s klasickou masáží.
Podzim a zima: pro nedostatek slunečního tepla ifrasauna dokonale kompenzuje tento nedostatek. V horkých dnech je dobré nadále pravidelně navštěvovat infračervenou saunu a během saunování je vaše tělo neustále trénováno, aby mohlo čelit proměnlivosti horkého počasí.

  <<< Předchozí  

 

  TaoMassage © 2014