AKCE
  TESTY FUNKCE PÁTEŘE

  AŤ UŽ ZÁDA NEBOLÍ
  SPRÁVNÉ POHYBOVÉ NÁVYKY

  ZÁKLADNÍ REHABILITACE PÁTEŘE
  CVIKY NA PÁTEŘ

  CVIČENÍ DLE MOJŽÍŠOVÉ
  PRÁCE S DECHEM
  PĚT TIBEŤANŮ
  
PŘÍRODNÍ STRAVA
  CENÍK

SAUNA

Zázraky infračervené sauny

Infračervená sauna je vynikající preventivní a léčebné zařízení nové generace, které má na lidské tělo pozitivní účinky. Záření je neviditelné a tělo infračervené světlo vnímá jako teplo. K intenzivnímu pocení tak dochází již při teplotě okolo 50°C.

 

 

 
Tyto paprsky nemají nic společného s UV zářením, které poškozuje pokožku při opalování. Hloubka průniku infračervených vln v těle ohřívá tkáně, orgány, svaly, kosti, klouby a urychluje proudění krve a lymfy. Zrychlení cirkulace lymfy vede k podpoře a posílení imunity.

Zvyšuje krevní oběh ve svalech, metabolickou výměnu, což zlepšuje výživu svalů, výrazně zvyšuje přísun kyslíku do tkání, hladinu hemoglobinu a červených krvinek. Svaly se stávají pružnější, nasycené kyslíkem a živinami Pobyt v infrakabině zlepšuje prokrvení kůže, dostává nový lesk odstraněním kožních nečistot a odumřelých buněk z důvodu hloubkového čištění pórů, zlepšuje elasticitu a napětí kůže, zpomaluje proces stárnutí, nechává kůži měkkou a hebkou, zlepšuje stav akné, ekzémů, popálenin, otevřené rány se lépe hojí, přičemž se zmenšuje velikost jizev.

Infrasauna funguje na jiném principu než klasická sauna. Je tedy vhodná pro lidi, kteří nesnáší vysoké teploty. Po celou dobu pobytu v infrasauně dýcháte vzduch o teplotě 20 až 55 °C, protože 80-90 % vyzařovaného tepla vstřebá vaše tělo a jen zbytek se rozptýlí do prostoru kabiny. Během pobytu trvajícího kolem 30 minut, člověk vypotí až třikrát více potu než za jeden saunový cyklus v klasické finské sauně. Infrasaunování má na lidský organismus spoustu blahodárných účinků. Tělo které se příjemně prohřeje, oceníme spíše v chladných a sychravých podzimních a zimních měsících.

Všichni víme, jak příznivě na nás působí sluneční svit a slunce vůbec. Bez slunce by neexistoval život na Zemi. Infrasauny pracují na stejném principu, tzn. vyzařující infračervené paprsky produkované infrazářiči v infrasauně jsou jednoduchou formou energie. Infračervené záření je neškodné pro lidské tělo, pronikají pokožkou až do buněk v podkoží, kde jsou velmi efektivně absorbovány. Tkáň se tak prohřívá a zvyšuje se krevní oběh, naopak se snižuje hladina kyseliny mléčné, která se akumuluje ve svalech a způsobuje bolest při náročné svalové aktivitě. Také je stimulována produkce tzv. hormonů štěstí – endorfinů. Pronikají do buněk, které detoxikují, zlepšuje se lymfatický a krevní oběh. Je tedy zřejmé, že infrasauny mají na lidský organismus velmi blahodárné účinky. Vždyť infračervenou terapii (terapii teplem) znali již před třemi tisíci lety ve staré Číně, kdy přikládali dlaně na tělo.

Relaxace a zvládání stresu

Infračervená sauna je psychicky i fyzicky relaxační, proto se doporučuje zahřát svaly v sauně bezprostředně před terapeutickou masáží.

Kosmetické účinky

Účinků sauny využívají také velmi často ženy. Zlepšuje prokrvení kůže, dostává nový lesk odstraněním kožních nečistot a odumřelých buněk z důvodu hloubkového čištění pórů, zlepšuje elasticitu a napětí kůže, zpomaluje proces stárnutí, nechává kůži měkkou a hebkou, zlepšuje stav akné a ekzémů. Vaše pleť vypadá mladší, svěží a zdravé barvy.

Imunitní systém

Tím, že se zvýší tělesná teplota, se stimuluje imunitní systém a pomáhá likvidovat infekci, a vede k usmrcení bakterií a virů a k zástavě jejich množení.

Pasivní kardiovaskulární trénink

Hlubokým proniknutím infračervených paprsků pod pokožku dochází nejen k prohřátí kůže, ale také svalových tkání a vnitřních orgánů. Tělo na tuto stimulaci reaguje zvýšením srdečního objemu a rytmu a tato přínosná srdeční zátěž vede k tréninku a zlepšení kondice kardiovaskulárního systému.

Hubnutí

Během saunování se aktivně spalují kalorie. Podle provedených výzkumů se spálí za 30 min. pobytu v infrakabině 600 a více kalorií. Pokles váhy, který je způsobený úbytkem vody je dočasný a po doplnění tekutin se její ztráta vyrovná. Spotřebovaná energie je úbytek, který lze nahradit pouze příjmem potravin. Teplo pronikající do organismu v průběhu pobytu v infrakabině přijímají krevní cévy uložené v tukové tkáni, lépe se rozšiřují a prokrvují. Tukové kyseliny hromadící se v tukových buňkách jsou tímto procesem vyloučeny lymfatickým systémem z těla ven. Je to skvělá příležitost, jak se zbavit nadváhy.

    Další >>>

 

  TaoMassage © 2014