AKCE
  TESTY FUNKCE PÁTEŘE

  AŤ UŽ ZÁDA NEBOLÍ
  SPRÁVNÉ POHYBOVÉ NÁVYKY

  ZÁKLADNÍ REHABILITACE PÁTEŘE
  CVIKY NA PÁTEŘ

  CVIČENÍ DLE MOJŽÍŠOVÉ
  PRÁCE S DECHEM
  PĚT TIBEŤANŮ
  
PŘÍRODNÍ STRAVA
  CENÍK

REFLEXNÍ TERAPIE

Reflexní terapie se používá k léčbě některých běžných nemocí, včetně bolesti zad, zažívacích problémů, migrény, snížené imunity, stejně jako stresu a napětí. Touto metodou lze i léčit závažnější onemocnění. Reflexní terapie může identifikovat hrozící nemoci a provádět preventivní léčbu, nebo odkázat pacienty k lékařským odborníkům. Díky pravidelné, nejlépe měsíční léčbě může zachránit vaše zdraví a v čas rozpoznat příznaky onemocnění.

 

 

 

Základem terapie je představa, že lidské tělo, stejně jako jeho osobnost, jsou celek - tento celostní systém je vzájemně propojen. Nerovnováha v jedné z jeho částí se okamžitě projeví ve všech ostatních částech. Mezi reflexologií a systémy jako jsou akupunktura, akupresura, atd. je pravděpodobně historická souvislost. Dochované písemné prameny ze starověkého Egypta a Říma, zdá se popisují uzdravení body odpovídající reflexním zónám. Způsoby jak masírovat nohy, které jsou nyní používány v reflexologii, znali Inkové a další obyvatelé různých kontinentů. O tyto metody měl zájem Dr. William Fitzgerald, který vytvořil základ moderní reflexologie. Dr. Fitzgerald, americký lékař, který se specializoval na nemoci ušní, nosní a krční, působil na začátku XX století v různých nemocnicích ve Spojených státech a Anglii. Není známo jak Fitzgerald dosáhl k těmto závěrům, ale zjistil, že mačkání na některých částech těla zlepšuje funkci vnitřních orgánů a snižuje bolest. V roce 1913 publikoval své poznatky a navrhl teorii o vztahu oblastí těla. V roce 1917, Dr. Fitzgerald spolu se svým kolegou Dr. Edwin Bowersem zveřejnili své poznatky. Tímto byl založen systém reflexní terapii, který se rozšířil mezi lékaře nejen ve Spojených státech. Obzvláště úspěšný v této oblasti byl Dr. Riley, který vyvinul tuto teorii dále nad rámec reflexologie. Eunice Ingham, asistent Dr. Riley, napsal o reflexní terapii ve svých dvou knihách: "Příběhy, které mohou vyprávět naše nohy" a "Vyprávění našich nohou". Na rozdíl od Dr. Fitzgeralda, který pracoval s různými částmi těla (ruce, nohy, rty, nos a uši), Eunice Ingham se zaměřil na chodidla.

V průběhu posledních 30 let se reflexologie stala velmi populární po celém světě. A to částečně kvůli její relativní jednoduchosti – navzdory k tomu, že nebyl nikdo schopen úspěšně vysvětlit, proč by tato metoda měla fungovat, ale funguje. Je uznávaná metoda, nejen u zdravotních sester, ale i u lékařů atd.. Reflexní masáž pomáhá výrazně při potížích souvisejících se stresem, snižuje bolest a zlepšuje funkci vnitřních orgánů. A co je důležité, dokáže diagnostikovat. Pomocí citlivých reflexních bodů pomůže zjistit, které orgány jsou postižené. Reflexní masáž nohou lze provádět doma k udržení zdraví, i když to není náhrada za odbornou léčbu.

Kontraindikace pro masáž reflexních zón

infekční onemocnění s horečkou;
riziko nádoru nebo metastázy;
nemocné klouby (ale reflexní zóny kloubů mohou být masírovány);
zanícené části těla;
oblasti, nohy postižené plísní;
křečové žíly;
bradavice a mateřská znaménka.
těhotenství

 

  TaoMassage © 2014