AKCE
  TESTY FUNKCE PÁTEŘE

  AŤ UŽ ZÁDA NEBOLÍ
  SPRÁVNÉ POHYBOVÉ NÁVYKY

  ZÁKLADNÍ REHABILITACE PÁTEŘE
  CVIKY NA PÁTEŘ

  CVIČENÍ DLE MOJŽÍŠOVÉ
  PRÁCE S DECHEM
  PĚT TIBEŤANŮ
  
PŘÍRODNÍ STRAVA
  CENÍK

MOXOVÁNÍ

 

 

 

Moxování je starobylá forma tepelné terapie. Na moxu se používá listí pelyňku (Artemesia vulgaris). Ty jsou buď stočené do tyčinky nebo prášková látka se zformuje do malých kuželů a pokládá se na masti nebo plátku zázvoru. Čínský termín pro akupunkturu je "Zhen Jiu". "Zhen" znamená "jehla" a "Jiu" znamená "Moxa". Akupunktura a moxování byly společné terapie po stovky roků. Moxa může být účinná sama o sobě a je levnou formou domácí terapie pro mnoho typů bolestí, jako je bolest v kloubech a menstruační křeče.

Hořící Moxa má výrazný zápach. Někteří lidé s citlivostí na kouř ji nemusí tolerovat. Éterické oleje v Moxe mají významný vliv jako druh aromaterapie. Po celém světě má pelyněk dobrou pověst jako rostlina, která odpuzuje zlo. V Evropské lidové tradici byl pelyněk vkládán do snových polštářů, aby odháněl zlé sny.
Jedním z nejzajímavějších Moxa technik je léčba těžkých případů průjmu. Akupunkturista dává sůl do pupku ležícího pacienta na kterou působí Moxou. Tato technika je velmi účinná,reguluje tlusté střevo, které vstřebává vlhkost.

Další nejslavnější, efektivní a preventivní Moxa terapií je moxování na Zu San Li, bod na dolní části nohy. Zu San Li jeden z nejdůležitějších a nejvíce užívaných bodů akupunktury. Zvyšuje vytrvalost, zpomaluje proces stárnutí, podporuje trávicí a zažívací funkce, stimuluje imunitní systém atd.

V tradiční čínské literatuře se pracuje s tímto bodem velmi často, pro podporu zdraví a dlouhověkosti. S trochou tréninku a velkou opatrností může být Moxa efektivní domácí léčba bolesti kloubů a svalů. Nesprávným zacházením může vést k popálení či bolesti.

Upozornění

Moxa by neměla být používána u diabetiků, protože mají sníženou toleranci tepla.


  TaoMassage © 2014