AKCE
  TESTY FUNKCE PÁTEŘE

  AŤ UŽ ZÁDA NEBOLÍ
  SPRÁVNÉ POHYBOVÉ NÁVYKY

  ZÁKLADNÍ REHABILITACE PÁTEŘE
  CVIKY NA PÁTEŘ

  CVIČENÍ DLE MOJŽÍŠOVÉ
  PRÁCE S DECHEM
  PĚT TIBEŤANŮ
  
PŘÍRODNÍ STRAVA
  CENÍK

BAŇKOVÁNÍ

Baňkování dokáže odstranit bolesti páteře, pohybového aparátu a příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů. Jemná a citlivá masáž lokálně prokrví tkáně a orgány. Uvolní svaly a blokády. Probudí váš lymfatický systém. Dále vám odplaví z těla toxiny a další škodlivé látky. Člověk se cítí po masáži energeticky nabitý.

 


Historie baňkování

Baňkování je starobylá metoda používaná na různé nemoci a problémy pohybového aparátu. Je stará již více než
5 000 let, i když skutečný původ je zahalen tajemstvím. Zmiňuje se o něm nejen nález v hrobce dynastie Chan, ale například i Ebersův Papyrus pocházející přibližně z dob 1 550 let př.n.l. Je doloženo, že baňkování bylo používáno v mnoha civilizovaných zemích starověku. Kdysi se používali duté rohy různých zvířat, nádobky z hlíny, skla, bronzu, keramiky a bambusu. Poslední tisíciletí, ale metoda neztratila na svých léčebných účincích, jediný rozdíl je, že se dnes používá skleněných a plastových nádob.

Princip baňkování

Baňkování (vakuoterapie) spočívá v přikládání speciálních baněk na povrch těla. Baňka se přisaje na kůži, poté je kůže a povrchová vrstva svalů vtažena dovnitř a držena. Pokožka a svalstvo se prudce prokrví a zčervená, urychlí se krevní oběh a lymfa. Orgány a tělo bude rychleji vylučovat škodliviny. Baňky mají různé způsoby aplikace, lze je přikládat staticky na určité body či na body vykazující větší bolestivost, nebo lze provádět masáž baňkami tzv. pohyblivé či klouzavé baňkování. Tato metoda je bezpečná, pociťujete pouze lehké pnutí, jakoby táhnutí kůže. V čínské medicíně se používá k rozproudění a doplnění čchi a krve. Po prvním baňkování je možné, že na těle zůstanou "modřiny" v místech, kde byly baňky přiloženy. Ty však nejsou nebezpečné a během několika dní samy zmizí. Zbarvení na kůži má různou intenzitu, dle síly zanesení toxiny. Při baňkování se organismus prohřeje a uvolní. Nejčastěji se přikládají baňky na záda. Baňkovat však lze i podbřišek, rameno, loket, kyčelní klouby, kolena nebo chodidla a kotníky. Jako po každé detoxikační masáži se tělo vypořádává s odvodem toxických látek. Reakce jsou u každého různé. Může nastat chvilkové zhoršení stavu a utlumení nebo naopak rychlé zlepšení a euforie. Prostřednictvím baněk lze zmírnit či odstranit celulitidu, bolesti zad a kloubů, osvědčily se i při léčbě bolesti hlavy, cukrovky, vysokého krevního tlaku, zažívacích problémů, dny, potížích se žlučníkem, bolestivou menstruací či revmatickými obtížemi. Používá se při léčbě běžných onemocnění jako je deprese, nespavost, neuróza, stres. Příznivě působí na lymfatický systém na problémy se zažíváním, močovým měchýřem, detoxikaci organismu. Vakuová masáž je velmi účinná k obnovení energetické rovnováhy.

Kontraindikace

Baňkování není vhodné pro osoby trpící celkovou infekcí, celkovým tělesným vyčerpáním, popáleninami, gangrénami, otevřenými ranami, srdečními a cévními onemocněními, poruchami srážlivosti krve, trombózami, křečovými žilami, nádorovými onemocněními, pod vlivem alkoholu a omamných látek nebo hnisavou infekcí.
Baňkování není vhodné pro ženy v období těhotenství a v období menstruace.

Účinná doba působení masáže baňkováním je mezi 5 a 20 minutami, pravidelně 2-3krát v týdnu. Počet návštěv není limitován, příznivé účinky jsou postřehnutelné již po prvních aplikacích baňkování.


  TaoMassage © 2014